Pardus 2008.2 RC1 - Kod Adı : Gazze

Gönderen Dert Ortağı 25 Ocak 2009
Pardus 2008.2 RC1 - Kod Adı : Gazze


Merhaba arkadaşlar Pardus işletim sisteminin yeni sürümü için ön hazırlık olan RC1 paketi yayınlandı. Şuan bir vahşet yaşayan Filistinli kardeşilerimizin yaşadıklarına hitaben Pardus geliştirici ve çalışanları 30 Ocak günü yayımlanacak olan Pardus 2008.2 sürümüne Gazze kod adını verdiler.

Bu vahşetin son bulması adına herkez birşeyler yapmalı. Malesef ki Tüm dünya elini kolunu kendi kendine bağlamış ve İsrail’in Filistin’liler üzerine yaptığı bu soykırıma ses çıkartmıyor.


Evet soykırım dedim… Tarihin kirlenmiş sayfaları arasındaki yalanlarıyla OSMANLI’ya Soykırım idaasını atan ve destekleyenlere seslendim…


Konuyu daha fazla irdelemek ve değiştirmek istemiyorum arkadaşlar .. Pardus yöneticileri, geliştiricileri ve tüm çalışanlarına böyle bir destek sundukları ve Gazze‘yi unutmadıkları için teşekkür etmek isterim.


Pardus Ftp sunucuları :


ftp://ftp.pardus.org.tr/pub/pardus/kurulan/2008.2/

ftp://ftp.pardus.org.tr/pub/pardus/calisan/2008.2/


Sorunsuz bir kurulum için lütfen dosyaları indirdikten sonra dosya özetlerini kontrol etmeyi unutmayın, CD’leri DAO modunda ve en fazla 16x hızında yazdığınızdan emin olun.İçerdiği dosyalar :


Pardus 2008.2 RC1 (Gazze), Pardus 2008.2 Beta sürümünden beri geçen sürede yapılan tüm güncelleme ve hata çözümlerini içeriyor.

Pardus 2008.2 RC1 (Gazze), tüm bu değişiklikler ile gelişirken her zamanki temel özelliklerini de ihmal etmiyor : tüm masaüstünde Türkçe yazım denetimi, internet araçları, ofis yazılımları, çokluortam (resim, müzik, video vb) oynatıcıları ve sayısız yazılım ile kullanıcılarının tüm gereksinimlerini karşılayacak tek bir CD olarak geliyor…


http://www.pardus.org.tr/

http://www.ozgurlukicin.com/
Kaynak: Teakolik
sayac Kez Okundu
DertOrtagimblogspot.com

0 Yorum

Yorum Gönder

Yeni Düşenler

Abonelik:

E-Posta Adresini Gir: