İsrail Yanlısı Haber Türk'ü Protesto Edelim

Gönderen Dert Ortağı 03 Haziran 2010
2 Haziran Çarşamba günü yayınlanan Habertürk Gazetesinde "DAKİKA DAKİKA BASKIN ANI" isimli köşede gemideki kardeşlerimize "EYLEMCİ ÇETESİ" denildi ve İsrail askerleri övüldü. Gemidekilerin saldırgan, anarşist gibi algılanmasına sebep olan gazete İsrail'li komandonun tüm özelliklerini sayarak havalı bir görüntü oluşturdu. Özellikle sayfadaki 5. karedeki ifadelere dikkat edeldiğinde, İnsani Yardım Gönüllüleri, "Eylemci Çetesi" olarak nitenlendirildiği görülüyor.

Bundan birkça gün önce de Habertürk Gazetesi Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı'nın Hamas ile PKK'yı kıyaslaması tepkilere yok açmış ve Altaylı açıklama yapmak zorunda kalmıştı.Tüm bunların üstüne bugün, halkın böyle gergin olduğu bir zamanda, tahrikci bir üslupla baskın anının anlatılması dikkatlerden kaçmadı. Verilen karelere eklenen anekdotlarda, gemideki gönüllülerin "eylemci çete" olduğu ve bu sözde eylemci çetenin askerlere saldırdığı ve onları yaraladığı belirtiliyor.

Bu karelerin tam ortasına havalı bir israil komandosunun resminin konulması, ve o askeri övecek birçok şeyin yazılması sayfanın farklı birtakım amaçlara hizmet ettiği iddiasını güçlendiriyor.

Sanal alemde gemilere ve gönüllülere ellerinden geldiğince destek olmaya çalışan gençlerin ise duruma tepkisi gecikmedi."İsrail Yanlısı Habertürk'ü Kınıyoruz!" (http://www.facebook.com/haberturkukiniyoruz) isimli kurdukları facebook grubundan tepkilerini dile getiren gençler, sessiz kalmayacaklarını üstüne basarak vurguluyorlar.

Habertürk'ten tatmin edici bir açıklama veya büyük bir özür bekleniyor.


Bu Haber Tamamen TIMETURK adlı haber sitesinden alınmıştır 
sayac Kez Okundu
DertOrtagimblogspot.com

0 Yorum

Yorum Gönder

Yeni Düşenler

Abonelik:

E-Posta Adresini Gir: