Kehanetteki 8 Kollu Makina

Gönderen Dert Ortağı 06 Ağustos 2011
1994 yılında İtalyan gazeteci Enza Massa, İtalya'nın başkenti Roma'daki Milli Kütüphane'de, kimsenin dikkatini çekmemiş, resimli yazmaların olduğu bir kitaba rastlar. İncelediği zaman bu yazmaların 1629 tarihine ait olduğunu görür. İçinde çok garip sembollere sahip onlarca resim vardır. Şansa bakın ki yazmaların sahibi, üzerine adını yazmıştır. Michel de Notredame.
Bizim bildiğimiz adıyla Nostradamus.
Her ne kadar Nostradamus'un 1500'yılların sonlarında öldüğü iddia edilse de, genel kanı, Nostradamus'un bu çizimlerin olduğu yazmaları oğluna bıraktığı, onun da Papa 8. Urban'a hediye ettiği üzerinedir. Şu anda kitabın bilinen adı Vaticinia Nostradami.
Nostradamus'un bu resimleri neden iyibilgi okurlarını ilgilendirsin? Çünkü dün yayınladığımız CERN ve Felsefe Taşı ile ilgili makalede bir evanjelik yazardan bahsetmiştik. (Bkz: CERN'in içinden Felsefe Taşı çıktı!) Roberta Ruth Hill, kaleme aldığı CERN ve 2012 adlı kitabında, 2012 senesinde sona eren Maya takviminden yola çıkarak, 2012'de Hz. İsa'nın dünyaya "ineceğini" ön görüyor. Ve bu inişi de CERN'in Büyük Hadron Çarpıştırıcısı yoluyla gerçekleştireceğini iddia ediyor. Dün incelemeye başladığımız bu egzantirik iddiayı, Bayan Hill neyin üzerine temellendiriyor dersiniz?
Semboller ve İncil üzerine.
İncil kısmına çok girmeden, sadece semboller üzerinden gidilse dahi, Bayan Hill'in CERN ile 2012 arasında nasıl bir bağlantı kurduğunu kolayca görebiliriz. Aşağıdaki resim, Nostradamus'un kayıp kitabından bir alıntı. Bayan Hill, bu resmi kendi kitabında kullanarak, Nostradamus'un CERN'i gördüğünü iddia ediyor.


Kırmızı halkalar içine alınmış kısımlara dikkat edelim. Öncelikle resmin ortasındaki 8 parçalı tekerlek ile 8 kollu Büyük Hadron Çarpıştırıcısı arasında bir ilişki kuruluyor. Sol, üst köşedeki elden çıkan ip, tekerleğin ortasından çıkan bir boruya bağlanıyor. Bayan Hill'e göre, Nostradamus CERN'deki deneyleri görmüş, bunların tanrıyla (güneşin olduğu yerdeki el) alakalı olduğunu anlatmak istemiş.
Peki Nostradamus'un çizdiği iddia edilen resmin alt kısımlarında, kırmızı halka içine alınmış bölgelere bakalım. Boynunda taç taşıyan, kartala benzeyen bir hayvan ile, adamın pantolonu üzerindeki haç işaretine dikkat edelim. Sonra durup, şu bayrağa bir bakalım.


Bu bayrak ve sembol, İsviçre'nin Cenevre kentine ait. CERN'in olduğu yer. Peki Cenevre'nin kelime anlamı ne? Ardıç ağacı. Ağaçla ne işimiz var? Bayan Hill'e göre çok önemli bir bağlantı daha var. Aşağıdaki resim, Nostradamus'un aynı kitabından. Kırmızı halkalar içine alınmış kısımlara dikkat. Sağ tarafta 8 parçalı tekerlek (Hadron Çarpıştırıcısı) ve altında ağaç resimli bir kitap (ağaç Cenevre). Solda ise gene aynı tekerlek ve altında güneş. CERN ve muazzam düzeyde bir enerji. 
Tüm bu sembollerden yola çıkan Bayan Roberta Hill, Nostradamus'un kehanetlerinde CERN'i gördüğünü iddia ediyor.
Şimdiye kadar CERN dizimizde geldiğimiz nokta, bize burada gerçekleştirilen deneylerden kendi çıkarlarına uygun beklentileri olan bir çok insanı gösterdi. Bunların arasında kabalistler vardı, "tanrının beynini okumaya" çalışan bilim adamları vardı...Son olarak bu kervana Hadron Çarpıştırıcısı'nın içinden mesih çıkacağına inanan evanjelikler eklendi.
iyibilgi, sizler için takip etmeye devam edecek.
www.iyibilgi.com özel
sayac Kez Okundu
DertOrtagimblogspot.com

0 Yorum

Yorum Gönder

Yeni Düşenler

Abonelik:

E-Posta Adresini Gir: