http://img835.imageshack.us/img835/8890/omega3.jpgAvrupa'da yapılan Kardiyoloji kongrelerinin en büyüğü olan ESC Kardiyoloji Kongresi'ne 30 bin doktor katılıyor. Kongre için Türkiye'deki çeşitli üniversitelerden de 250 Türk doktoru Stockholm'e geldi. Kongrede, yetkililer tarafından Omega 3'ün kalp krizi önlemede hiçbir faydası olmadığı açıklandı.

Kongreye katılan Türk Kardiyoloji Derneği yetkililerinden Prof. Dr. Mehmet Aksoy, kongreye katılarak en son gelişmeleri takip ettiklerini bildirdi. Aksoy, "Türkiye'den 250 kardiyoloji uzmanı bu dev kongreyi takip etmek için Stockholm'e geldi. Biz de Türk Kardiyoloji Derneği yönetimi olarak buradayız. Kongrede kardiyoloji yetkileri olarak en son gelişmeleri takip ediyoruz. Kardiyoloji hakkında birçok toplantı yapılıyor. Bu açıklanan bilgileri bütün dünya doktorlarıyla paylaşıyoruz. Yabancı doktor arkadaşlarımızla ilişkiler kuruyoruz. Bu bilgileri Türkiye'ye döndüğümüzde hastalarımıza uyguluyoruz" şeklinde konuştu.

Türk Kardiyoloji Derneği Müdürü Ahmet İ. Ünver de, Türk Kardiyoloji Derneği hakkında bilgi verdi. Ünver, "Türk Kardiyoloji Derneği bütün dünyadaki 52 dernekten biri. Bizim derneğimiz Avrupa Kardiyoloji Dernekleri arasında doktorları bilgilendirmede ilk 5'e giriyor. Türk Kardiyoloji Derneği yönetimi ve üyelerinin yaptıkları, bedel almaksızın yaptıkları çalışmaların başarısıdır. Genç doktorlarımız da çok başarılı. Gelecekte bu başarının daha da artacağını zannediyorum" dedi.
sayac Kez Okundu
DertOrtagimblogspot.com

0 Yorum

Yorum Gönder

Yeni Düşenler

Abonelik:

E-Posta Adresini Gir: